Liigu edasi põhisisu juurde

Otsingutulemused

Kahepaiksete eluolu tutvustav retk Mädapea tammikus

Teema:

LIFE IP ForEst&FarmLand

Hind:

Tasuta

Sihtrühm:

Kõik huvilised

Aeg:

11:30 - 16:30

LIFE-IP projekt „Loodusrikas Eesti“ kutsub huvilisi Lääne-Virumaale Mädapea tammiku maastikukaitsealale tutvuma nii mudakonnale kui ka teistele kahepaiksetele rajatud väikeveekogudega. Kuidas kahepaiksetel Eestis läheb ja miks neile sobivaid elupaiku aina vähemaks jääb ning mida igaüks saaks meist ära teha selleks, et konna, aga seeläbi me enda elu parem oleks, räägib zooloog Riinu Rannap. Riinu juhendamisel saab ka kahvata ning leidude üle arutleda.

Avatud on Mädapea mõis, kus huvilistele teeb ekskursiooni mõisaproua Marika Vartla. Mädapea mõisa lilleaeda, kus kohe puhkevad õide pojengid, on kaetud kohvilaud.

Asukoht: Lääne-Virumaa, Mädapea tammiku maastikukaitseala

Raskusaste: Retk on jõukohane kõigile.

Kestus: u 3 tundi kohapeal 

Päevakava:

Esimene matk (oma transpordiga enam antud matkale registreeruda ei saa)

09.40 väljasõit Tallinnast (Mere pst. 5 ehk Vene Kultuurikeskuse eest)

11.30-14.00 retk zooloog Riinu Rannapi juhendamisel Mädapea tammiku kahepaiksete elupaikadesse. Kultuurihuvilistele teeb Mädapea mõisa perenaine Marika Vartla pärast matka mõisaekskursiooni. Avatud on õuekohvik.

14.30 tagasisõit Tallinnasse

Osalejate arv: 20 inimest, vajalik eelnev registreerimine bussile

Transport ja registreerimine: Tallinnast väljub 19- kohaline buss kell 09.40 (Mere pst. 5 ehk Vene Kultuurikeskuse eest). Oma transpordiga saab tulla otse Mädapea mõisa parklasse. Pane ennast üritusele kirja SIIN. Bussis veel hetkel 2 vaba kohta! Oma transpordiga saab registreeruda veel ainult 13.30 algavale matkale!

Teine matk

13.00 väljasõit Rakverest (Aqva Spa parklast)

13.30 retk zooloog Riinu Rannapi juhendamisel Mädapea tammiku kahepaiksete elupaikadesse. Kultuurihuvilistele teeb Mädapea mõisa perenaine Marika Vartla pärast matka mõisaekskursiooni. Avatud on õuekohvik.

16.30 tagasisõit Rakverre

Osalejate arv: 20 inimest, vajalik eelnev registreerimine bussile

Transport ja registreerimine: Rakverest väljub kell 13.00 sihtkohta buss (Aqva Spa parklast). Oma transpordiga saab tulla otse kohapeale Mädapea mõisa parklasse. Pane ennast üritusele kirja SIIN.

Lisainfo: 28. mail 2022 Eesti Loodusmuuseumi ja AHHAA teaduskeskuse külastamine soodushinnaga. Kasuta kassas märksõna "LIFE30". Muuseumipileti soodushind 4€, koos filmiga 6€. AHHAAsse sissepääs 20% soodsam.

Projekti koduleht: https://loodusrikaseesti.ee/