Liigu edasi põhisisu juurde

Otsingutulemused

Seikluslik matk Aidu karjääris

Teema:

LIFE IP CleanEst

Hind:

Tasuta

Sihtrühm:

Kõik huvilised

Aeg:

12:00 - 15:00

Seikluslik matk kulgeb mööda mitmekesist maastikku, pakkudes parasjagu koormust ja lõbu kõigile. Rajal vahelduvad järsud tõusud ning laskumised kaunist vaadet pakkuvate tasasemate lõikudega. Raja pikkus on ligikaudu 3,9 km, mille läbimiseks kulub ~2 h. Peale raja läbimist kostitame matkajaid sooja supi ja joogiga. Liikumine toimub kolmes grupis. Matkajuhtideks on Annika Mikomägi Keskkonnaministeeriumist, Katrin Aavik Keskkonnametist ja Indrek Tamm Keskkonnauuringute Keskusest. Võimalus on liikuda ka omas tempos, selleks on olemas matkaraja kaart.

Asukoht: Aidu karjäär, Ida-Virumaa

Raskusaste: Rada on kohati keerukas ja järskude mäenõlvadega. Palun veendu, et selline väljakutse on sulle ja su kaaslastele jõukohane. Selga soovitame panna ilmale vastavad ja mugavad riided. Vihma korral võib rada olla libe. Palume sellega arvestada riietuse ja jalanõude valikul. Järskudel tõusudel ning parvega vett ületades on vaja nöörist tõmmata, mis puhuks soovitame tasku pista töö- või aiakindad. Kindlasti võta kaasa joomiseks vett!

Kestus: 3 tundi

Päevakava:

12.00-15.00 Kogunemine, matk koos kehakinnitusega

15.00 Tagasisõit

Osalejate arv: 50 inimest

Transport ja registreerimine: Tartust AHHAA teaduskeskuse juurest väljub sihtkohta 23-kohaline buss. Buss väljub AHHAA keskuse parklast kell 9:50. Võimalus kohale tulla ka oma transpordiga, kuid vajalik eelnev registreerimine. Pane ennast üritusele kirja SIINVaba veel 7 kohta!

Kogunemiskoha leiab https://loodusegakoos.ee/.../peipsi.../aidu-nomme-lokekoht. Palume jätta autod keelumärgi taha suure tee äärde, lõkkekohani viiv karjääritee on liiga kitsas ja liikluseks ohtlik.

Lisainfo: 28. mail 2022 Eesti Loodusmuuseumi ja AHHAA teaduskeskuse külastamine soodushinnaga. Kasuta kassas märksõna "LIFE30". Muuseumipileti soodushind 4€, koos filmiga 6€. AHHAAsse sissepääs 20% soodsam.

Rakveres on võimalik jalutada uuendatud Soolikaoja avastusrajal.

Projekti koduleht: https://lifecleanest.ee/et