Liigu edasi põhisisu juurde

Otsingutulemused

Sumpamine Soosaare soos

Teema:

LIFE Mires Estonia

Hind:

Tasuta

Sihtrühm:

Kõik huvilised

Aeg:

11:00 - 14:30

Tahad teada, kuidas soode taastamine päästab maailma? Kutsume kõiki huvilisi Alam-Pedja looduskaitsealale Soosaare sohu LIFE 30 tähistama. Ühiselt uurime, kuidas taastatud sooala lirtsub ning kas ka turbasammal ja nokkhein on oma ninad juba välja pistnud. 3-4 km pikkusel soisel jalutuskäigul tuleb juttu nii tehtud taastamistöödest ja nende senisest mõjust, sooalast, elustikust kui ka sellest, mis saab märgalast edasi. Tegevusi tutvustavad Eestimaa Looduse Fondi (ELF) märgalade programmi koordinaator Jüri-Ott Salm ja soode taastamise ekspert Marko Kohv. Viimasel kümnendil on üle Eesti kuivendatud ja sageli elututele väljadele taas elu sisse puhutud. Tule uuri koos ekspertidega, kuidas on õnnestunud sootegu Soosaares!  Matkalistele katame kosutuseks piknikulaua.

Asukoht: Alam-Pedja looduskaitseala, Soosaare soo

Raskusaste: Keskmisest raskem maastik. NB! Kindlasti varuda kaasa vett. Soovitav on kanda ilmastikukindlat riietust ning vettpidavaid jalanõusid. 

Kestus: 3,5 tundi

Päevakava:

11.00 kogunemine Soosaares, väike amps

11.00-14.00 soomatk

14.00-14.30 piknik

14.30-16.30 tagasisõit Pärnusse

Osalejate arv: Kohti jagub vaid 30 kiiremale huvilisele, vajalik eelnev registreerimine ka oma transpordiga tulles!

Transport ja registreerimine: Pärnust viib sihtkohta 30-kohaline buss (Pärnu Kontserdimaja (Aida 4) parklast kell 9.00). Tartust väljuval ELFi väikebussil on 4 kohta. Buss stardib kell 9.45 ELFi kontori juurest (Staadioni 67). Pane ennast üritusele kirja SIIN.

Lisainfo: 28. mail 2022 Eesti Loodusmuuseumi ja AHHAA teaduskeskuse külastamine soodushinnaga. Kasuta kassas märksõna "LIFE30". Muuseumipileti soodushind 4€, koos filmiga 6€. AHHAAsse sissepääs 20% soodsam.

Projekti koduleht: https://soo.elfond.ee/projektist/