Liigu edasi põhisisu juurde

Otsingutulemused

Metsamatk lendorava radadel

Teema:

Flying Squirrel LIFE

Hind:

Tasuta

Sihtrühm:

Kõik huvilised

Aeg:

10:00 - 14:00

Kas oled kunagi metsas lendoravat kohanud? Tõenäoliselt mitte, ja kui arvasid, et kohtasidki, siis arvatavasti oli selleks hoopis harilik orav. Nimelt on lendorav öise ja varjatud eluviisiga ning tegutseb valdavalt puude võrades, kuhu uudishimulik inimsilm ei küündi. Samuti on tegemist erakordselt haruldase liigiga, keda leiab Euroopa Liidu riikidest veel ainult Eestist ja Soomest. Küll aga pole lootus helgema tuleviku pärast veel kuhugi kadunud.

Tahaksid lendoravatest rohkem teada? Tule tähista LIFE 30 sünnipäeva temaatilisel metsamatkal Alutagusel, kus tutvustatakse kõikvõimalikke lendoravaga seotud teemasid - sh tema eluviisid, levik ja kaitse. Matkajuhid on Keskkonnaameti eksperdid Tõnu Laasi, Uudo Timm ja Liisa Rennel, kes viivad nii ilusasse vanasse metsa kui näitavad ka probleemsemaid kohti. Osalejatele pakutakse matka eel ja järel kosutavat kehakinnitust.

Asukoht: Alutaguse 

Raskusaste: Füüsiliselt nõudlikum maastik (võib tulla ette üle kraavi hüppamist ja üle maha langenud puude ronimist), kuid mitte väga kontimurdev.

Kestus: 4 tundi

Päevakava:

10.00-10.30 Kogunemine ja tervitusamps

10.30-13.30 Retk lendorava radadel koos matkajuhtidega kolmes grupis

13.30-14.00 Matka lõpetamine ja snäkipaus

14.00 tagasisõit

Osalejate arv: 30 inimest, vajalik eelnev registreerimine ka oma transpordiga tulles

Transport ja registreerimine: Tallinnast (Vene Kultuurikeskuse (Mere pst. 5) eest kell 6.50), Jõhvist (Jõhvi bussijaamast kell 9.00) ja Rakverest (Aqva Spa parklast kell 7.50) väljuvad 10-kohalised bussid sihtkohta. OSALEJATE ARVU TÄITUMISE TÕTTU ANTUD ÜRITUSELE ENAM REGISTREERIDA EI SAA!

Lisainfo: 28. mail 2022 Eesti Loodusmuuseumi ja AHHAA teaduskeskuse külastamine soodushinnaga. Kasuta kassas märksõna "LIFE30". Muuseumipileti soodushind 4€, koos filmiga 6€. AHHAAsse sissepääs 20% soodsam.

Projekti koduleht: https://keskkonnaamet.ee/lendorava-elupaikade-taastamine