Liigu edasi põhisisu juurde

Otsingutulemused

LIFE-SIP AdaptEST üritused

Meteoroloogiapäeva konverents:

„Kliimategevuste eesliinil” 2024

päisepilt

Iga-aastane Meteoroloogiapäeva konverents toimub juba 22. märtsil 2024 Tallink Conference & Spa hotelli (Sadama 11a) konverentsikeskuses.

Ülemaailmset meteoroloogiapäeva tähistatakse igal aastal, et tõmmata ühiskonna tähelepanu Maa ilmastiku ja kliima muutustele. Käesoleval aastal on meteoroloogiapäeva ja meie konverentsi pealkiri „Kliimategevuste eesliinil”. Sündmusel räägivad eksperdid ning teadlased ilma ja kliima jälgimisega seotud andmetest, uutest rakendustest, aga ka Läänemere seisundist muutuvates oludes ning tuleviku ilmastu prognoosimisest.

Konverentsil saab osaleda nii kohapeal kui ka virtuaalselt. Kohapeal osalemise kohtade arv piiratud. Registreerumine on juba avatud ning registreeruda saate konverentsi veebisaidil, kus avaldatakse peatselt ka päevakava.

Rohkem infot konverentsi kodulehelt!

Meteoroloogiapäev 2024 toimumist on rahastatud projektist LIFE-SIP AdaptEST “Implementation of national climate change adaptation activities in Estonia”, mida rahastatakse Euroopa Liidu liikmesriikide keskkonnaprojektide kaasrahastamise programmist LIFE.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Märgalade päeva konverents:

"Meri ja soo" 2. veebruaril 2024

Esimesel päeva peategelaseks oli MERI. Juttu tuli muuhulgas mereelupaikade ja -elanike olukorrast, mereplaneeringust, põllumajandusest, kestlikust toidulauast, hüljestest, linnustikust ja tuuleenergiast.

Teise päeva läbiv teema oli SOO ning räägiti märgaladega seotud keskkonnapoliitika suundumustest, turbakaevandamisest, kuivendusest, soode taastamistest ja sellest, kuidas on Eesti sood jõudnud erinevatele näitustele Eestis.

Lisainfo Eestimaa Looduse Fondi kodulehel.

Mere ja soo konverentsi toimumist toetasid Sigrid Rausing Trust, Mastercard ning ELi liikmesriikide keskkonnaprojektide kaasrahastamise programm LIFE ja Eesti riik projekti  „Kliimamuutustega kohanemise tegevuste elluviimine Eestis“ (AdaptEST, rahastusleping LIFE21-IPC-EE-LIFE-SIP AdaptEst/101069566).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Meteoroloogiapäeva konverents:

„Ilma, kliima ja vee tulevik üle põlvkondade“ 24. märtsil 2023

Igal aastal märtsis tähistatakse koos Maailma Meteoroloogiaorganisatsiooniga (WMO) päeva, mil jõustus WMO asutamise konventsioon. Sellel aastal peetakse auväärset 150. aasta juubelit.

Veebikonverentsil arutletakse selle üle, kuidas muutused mõjutavad erinevaid põlvkondi ja sektoreid ning kuidas saaks tõsta ühiskonna teadlikkust kliimamuutuste mõjust. Tutvustatakse ka tänapäevaseid ilma prognoosimise võimalusi ja jagatakse värskeimaid sõnumeid kliimaraportist.

Päevakava:

10.00   Tervitussõnad. Madis Kallas, keskkonnaminister
10.05   Millise sõnumi annab meile IPCC värskeim raport. Taimar Ala, Keskkonnaagentuuri direktor 
10.25   IPCC AR6: IPCC ja kliimateadlaste edusammudest. Velle Toll, Tartu Ülikooli kliimafüüsika kaasprofessor 
10.45   Ilm meid toidab. Kerli Ats, Eestimaa Talupidajate Keskliidu tegevjuht 
11.05   Kliimamuutuste mõju meie metsadele. Marek Metslaid, Eesti Maaülikooli Metsanduse ja inseneeria instituudi direktor 
11.25   Kliimateadlik muudab ühiskonda, mitte kliimat! Piia Post, Tartu Ülikooli füüsika instituudi meteoroloogia ja klimatoloogia kaasprofessor  
11.45   Aruteluring „Mis paneb noored muretsema“, osalejad Merian Rööpson, Brigitta Taling Fridays for Future Eesti esindajad  
12.10   Kuidas ilma prognoositakse tänapäevaste meetoditega. Alina Lerner-Vilu, Keskkonnaagentuuri peaspetsialist 
12.30   Lumetorm Birgit läbi sünoptiku pilgu. Kairo Kiitsak, Keskkonnaagentuuri sünoptik 
12.50   Kokkuvõte 

Veebikonverentsi modereerib Valdo Jahilo

Meteoroloogiapäeva toimumist on rahastatud projektist "Implementation of national climate change adaptation activities in Estonia", mida rahastatakse Euroopa Liidu liikmesriikide keskkonnaprojektide kaasrahastamise programmist LIFE.